Don Juan powiedział…

images

-Intencja stwarza świat intencja jest obecna we wszystkim,ludzie a także wszystkie stworzenia są niewolnikami intencji.

-Intencja każe nam działać w świecie ale gdy stajemy się wojownikami intencja staje się naszym przyjacielem.Pozwala przez chwilę doświadczyć ,czasami nawet przychodzi jakby czekała w pobliżu.

 

-W najgłębszej,najbardziej podstawowej istocie jesteś wzorcem informacji używanym przez wielkie nie przejawione do stworzenia zjawiska czasoprzestrzennego z tej perspektywy stanowisz jedność ze wszystkim. I właśnie ta jedność umożliwia magię.

 

-Zachowujemy się tak jakby świat fizyczny(formy)był wszystkim i jedynym co istnieje,podczas gdy w rzeczywistości nie jest on niczym więcej jak naszą obecną percepcją

 

-powiedziałbym ,że wojownik uczy się bez pośpiechu ,ponieważ wie,że czeka na wolę i,że pewnego dnia dokona czegoś co normalnie jest prawie nieosiągalne

 

-Kiedy nie mamy nic do stracenia, stajemy się odważni.

-Jesteśmy nieśmiali tylko wtedy gdy wciąż jest coś do czego możemy przylgnąć.

-Wojownik nie pozostawia nic przypadkowi. On oddziałuje na rezultat zdarzeń, poprzez siłę swej świadomości i nieugiętej intencji.

-Gdy wojownik chce się odpłacić za wszystkie dary jakie otrzymał i nie ma nikogo szczególnego, komu mógłby się odwdzięczyć, może ofiarować swoją wdzięczność dla ducha człowieka. Ludzkiemu duchowi nie wiele potrzeba i gdy cokolwiek mu ofiarujemy, będzie to więcej niż wystarczająco.

-Gdy już usystematyzuje świat w najpiękniejszy i najbardziej oświecony sposób, naukowiec wraca do domu o piątej popołudniu, aby zapomnieć o swoim pięknym usystematyzowaniu. Ludzka forma jest skupiskiem pól energii, które istnieją we wszechświecie i które są powiązane wyłącznie z istotami ludzkimi. Szamani nazywają to ludzką formą ponieważ te pola energii zostały skorumpowane i skrzywione przez czas trwania przyzwyczajeń i nadużyć.

-Wojownik wie, że nie może się zmienić, a jednak w jego interesie leży zrobić wszystko aby spróbować się zmienić, nawet wtedy gdy on już wie, że nie będzie do tego zdolny. Jest to jedyna przewaga jaką wojownik ma nad przeciętnym człowiekiem.

-Wojownik, musi być nieskazitelny w swym wysiłku dążenia do zmian, aby przerazić i strząsnąć swą ludzką formę. Po latach nieskazitelności nadejdzie chwila, w której forma nie będzie mogła już dłużej wytrwać i pójdzie sobie precz. Można by powiedzieć, że pola energii kontrolowane przez czas trwania przyzwyczajeń zostają uporządkowane. Ma to głęboki wpływ na wojownika, może on nawet w efekcie tego uporządkowania energii umrzeć, ale nieskazitelny wojownik zawsze przetrwa.

-Jedyną wolnością wojownika jest zachowywać się nieskazitelnie. Nieskazitelność jest nie tylko wolnością, ale jest to też jedyny sposób na strząśnięcie ludzkiej formy. Każdy zwyczaj, w istocie, aby działał i funkcjonował, potrzebuje wszystkich swych części składowych aby w ogóle istnieć. Jeżeli zabraknie mu kilku części, to przestaje funkcjonować.

-Walka jest tu i teraz na tej ziemi. Jesteśmy ludzkimi stworzeniami. Kto wie co nas czeka, lub jaki rodzaj mocy możemy posiadać? Świat ludzi wiedzie poprzez upadki i wzloty, a ludzie przeżywają upadki i wzloty wraz ze swoim światem; wojownik nie ma żadnego interesu w podążaniu za upadkami i wzlotami ludzi.

-Rdzeniem tego czym jesteśmy jest nasza percepcja, a magią tego czym jesteśmy jest świadomość. Percepcja i świadomość to pojedyncza, funkcjonalna, nierozerwalna jednostka. Wybieramy tylko raz. Wybieramy czy być wojownikiem, czy być zwykłym człowiekiem. Druga szansa nie istnieje. Nie na tej ziemi. Droga wojownika oferuje człowiekowi nowe życie i to nowe życie musi być kompletnie nowe. Nie można do nowego życia przenieść swoich paskudnych przyzwyczajeń. Wojownik zawsze odbiera pierwsze zdarzenie z serii zdarzeń jako plan lub mapę tego, co się później wydarzy.

-Istoty ludzkie uwielbiają gdy ktoś mówi im, co mają robić, ale jeszcze bardziej uwielbiają walczyć i nie robić tego, co im powiedziano, i z tego powodu są zaplątani w nienawiść wobec tego, kto coś im kazał.

-Każdy ma wystarczająco osobistej mocy aby coś zrobić. Sztuczka wojownika polega na przyciągnięciu swojej osobistej mocy ze swoich słabości do swoich dążeń wojownika.

-Każdy może widzieć, a jednak wybieramy aby nie pamiętać tego co widzimy.

cdn.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s