KWAS GENIUSZU

Mało który chemiczny środek wywarł tak silny wpływ na współczesną kulturę masową, jak dietyloamid kwasu lizergowego, znany powszechnie jako LSD. Przez ostatnich siedem dekad substancja ta interesowała nie tylko miłośników psychodelicznych tripów, ale także lekarzy, psychologów, religioznawców oraz przedstawicieli wojska i służb wywiadowczych. LSD inspirowało wielkich artystów, naukowców i ludzi, którzy uchodzą za wielkich wizjonerów.

 

Albert Hofmann prawdopodobnie pozostałby nikomu nieznanym chemikiem, gdyby nie oferta pracy w farmaceutycznym koncernie, gdzie rozpoczął prace nad lekiem mającym stymulować oddychanie i krążenie. W 1943 roku podczas syntezowania LSD naukowiec mimowolnie przyjął niewielką dawkę substancji. Świat mu wówczas zafalował intensywnymi kolorami. Hofmann postanowił przyjrzeć się bliżej tym niespodziewanym efektom ubocznym testując „lek” na sobie. Niedługo po pierwszym kontakcie ze swym wynalazkiem, badacz w zaciszu swego laboratorium zaaplikował sobie 20 miligramów LSD. Nie dłużej niż godzinę po spożyciu „kwasu”, szwajcarski chemik wsiadł na rower i odbył podróż swojego życia, podczas której doświadczył rzeczy dziwnych.

image

Reklamy

9 uwag do wpisu “KWAS GENIUSZU

    • a kłopotliwy obywatel to taki …,który chce odkrywać siebie i świat …a nie wstawać o 6.00 rano zasuwać do 17.00 później zmęczony zasiąść przed tv,które powie mu co jest dobre a co złe i co powinien nabyć koniecznie najlepiej już jutro jak nie ma za co to na kredyt …i jak ten chomiczek w kółeczku zasuwa całe życie by na starość stwierdzić,że nigdy nie żył naprawdę …

      Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s