Aqua pura est

 Aqua pura est..kiedyś od tego zdania zaczynałam naukę łaciny a…

symbol_at_sm600x637….Od jakiegoś czasu śnię bardzo często o wodzie.W snach ją widzę albo do niej podążam,albo też spotykam się z kimś na wodzie np.na środku oceanu w pontonie 🙂 Postanowiłam,więc przyjrzeć się symbolice wody.Jak można się było spodziewać woda to bogate źródło przeróżnych znaczeń.Woda to też jeden z podstawowych archetypów ludzkiej psyche,który w snach może się pojawić pod postacią : źródła, rzeki, jeziora,oceanu, morza i wybrzeża, oraz deszczu, chmury,mgły,wodospadu. Związane z nim są statki, żaglowce, łodzie, okręty podwodne, baseny, młyny wodne, studnie fontanny, rybacy, marynarze, a także ryby, ssaki wodne no i pontony też 😉ScreenHunter_02_May__GJ_medium

Żywioł wody przejawiający się w snach może dotyczyć sfery emocjonalnej w psychice, marzeń, pragnień, wyobraźni, iluzji różnego rodzaju, miłości i oczyszczenia duchowego,przepływu informacji .Woda to też nieświadomość,  wieczność.Przeglądając internet doszłam wniosku,że nie ma możliwości bym wyczerpała temat symbolicznych znaczeń wody …a gdybym spróbowała pewnie nikt by nie dotrwał do końca artykułu.Symbolika jest naprawdę przebogata w końcu woda to jeden z podstawowych żywiołów.My sami zbudowani jesteśmy w prawie 70% z wody.

„Woda jest siłą napędową natury” – jak mawiał Leonardo Da Vinci
l
Badania dr Masaru Emoto z Japonii pokazują , że woda jest wrażliwa na myśli i emocje i to ona rozprowadza je po naszym organizmie.
Doktor David Schweitzer sfotografował efekt myśli przechwyconej przez wodę. Pokazujący, że woda może funkcjonować jako system ciekłej pamięci zdolny do przechowywania informacji.
Woda to unikatowa i niebywała substancja przenosi informacje reaguje na ludzkie myśli być może łączy nas z absolutem.
Zainteresowanym polecam film „Woda wielka tajemnica”
Ale odbiłam od pierwotnego założenia dowiedzenia się dlaczego ostatnio prawie co noc śnię wodę właściwie wielką wodę bo są to morza,oceany duże fale może jak śpiewała Maryla a pisała Osiecka trzeba mi wielkiej wody 😉
Woda, w kulturze słowiańskiej jest postrzegana jako geneza wszelkiego bytu i fundament świata. W wielu wierzeniach to materia pierwotna, podstawa wszechrzeczy, początek przyrody, wszystkiego, co żyje, odżywcza substancja zapewniająca życie, witalność i siłę, a także posiadająca właściwości lecznicze. Od najdawniejszych czasów wykorzystywana była do rytuałów związanych z nadejściem wiosny. Symbolizuje żywotność, płodność i oczyszczenie. W wielu religiach zanurzenie w wodzie oznacza odrodzenie i oczyszczenie. Woda jest często elementem mitów o stworzeniu świata. Uważa się ją również za medium ułatwiające przejście ze świata żywych do świata zmarłych.
hello-water
Cóż znaczy,więc śnić ją …

 

Reklamy

11 uwag do wpisu “Aqua pura est

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s